آگهی،

شب یلدای امسال هم با سالهای قبل تفاوت داره، از چند روز زود تر رفتیم پیشواز ، از شرکت های تبلیغاتی متشکریم، خوب به نوعی کار جالبی بود اما وقتی بیشتر دقت میکنیم میبینیم این شرکت های تبلیغاتی هستن که دارن رو دست هم بلند میشن و هیچ ربطی به مردم نداره.

کی زودتر عید و تبریک میگه.

کی زودتر شب یلدارو یاد آوری میکنه.

کی بینندگان عزیز و به تماشای این برنامه دعوت میکنه.

و از این دست ...

این خوبه که شرکت ها انقدر با مردم ارتباط نزدیک و صمیمی دارند ، واقعا دارند ؟ میتونست جالب تر از این هم باشه ، اگر بجای این همه هزینه و تبلیغ ، خالی بندی هاشونو کمتر میکردن و برای کیفیت بهتر رودست هم میزدن و رقابت سالم و بهتری باهمدیگه داشتن که بعضی از این شرکت های دانش بنیان اینکارو میکنند، البطه با آگهی های پی در پی و آزار دهندشون مزاحم مردم هم نمیشن و برای خودشون دشمن تراشی نمیکنند.

ملی،

چند وقتی هست که بطور کاملا جدی همه بفکر خرید تولیدات داخلی ، ملی ، وطنی ، یا هرچیزِ دیگه ای که میشه اسمش و گزاشت هستن.

این خوبه یا بد ؟ خوب معلومه که همه جواب اینو میدونن بجز وارد کننده ها و دلال ها که از درد و رنج و خون و جون ملت پول بدست میارن.

البط اونهام میدونن اما نمیخواستن بدونن که دیگه همکاری مردم با هم این امر مهم و کرد تو کله پوک اونها.

حالا فقط میمونه یک مساله به نام معضل مسکن و دلار که باز هم پای دلال و واسته و زیاده خواه و البطه کمی بالاتر بانک و وام و رانت وزیر و وکیل و مجلس و ... وست این ماجراست که نمیدونم این داستان تا کجای جامعه زیبا و چهار فصل ایران قشنگمون و به کثافت کشونده و ریشه دونده.

شاید دور شاید نزدیک این ماجرا هم باز به نفع مردم ختم بخیر بشه‌.

قمارباز، قمارباز،

یکی از موضوعاتی که اوایل انقلاب جلوش گرفته شد و بزور کردن تو کله پوک خان و خان زاده ها قمار بازی بود که بعد از تقریبا ۱۰ سال پس از انقلاب و بسرعت ، با شکل و شمایل متفاوتی دوباره خود نمایی کرد ، باز هم دست بانک ها عزیز درد نکنه .

بعد از اون چند سال گذشت وشرکت های تبلیغاتی قمار و با نام دیگری در افکار عمومی جا انداختند.

سپس دیری نگذشت که باز هم رسانه ملی با نام قرعه ا کشی تلوزیونی قماربازی را پوشش خبری رسانه ای و البطه کاملا ملی به عرصه ضهور رسانید و تمام.

.

.

.

پ.ن

بنده خدا آقای رضا صادقی آهنگش با چه مطلبی افتاد ، پوزش 🙏

این بانک ها یجورایی خیلی خلاف کار شدن ، از نزول خوری و رابطه بازی و رشوه گرفته تا واردات کالای چینی و قمار . اگر فردا بگن در کار مواد مخدر هم بوده تعجب نمیکنم. در چند سال آینده باید به بچه هامون بگیم تنهایی داخل بانک نرو ممکنه مواد فروش اونجا باشه.

از همون دفعه اول که تو تلوزیون دیدمش خیلی بدم اومد.

هربار سر و کله تیزرش یا تبلیغش پیدا میشه ماجرای مواد مخدر هم دوباره داغ میشه این دوتا چه ارتباطی با هم دارن من یکی که موندم چی بگم.

آقاهه مارو خر فرض نکن، این بار خودتی دفعه بعد قرعه میندازیم.